Poradna

Položit nový dotaz | Vyhledávání
Dotazníkový formulář
Kategorie: Všechny | Dotace | Zateplení domu | Zateplení fasád | Zateplení střechy | Zateplení podkroví | Zateplení oken | Tepelná čerpadla | Izolace
[14.06.2013] Dobrý den, kde seženu oficiální informace k nově spuštěnému programu Nová zelená úsporám, nějaké modelové příklady získání dotace apod.? (kategorie: Dotace, od: Jaroslav Tolar)
Odpověď
Aktuálně spuštěný program Nová zelená úsporám, modelové příklady dotací a další informace jsou na inernetových stránkách www.nzu2013.cz popř. email: info@sfzp.cz nebo bezplatný telefon 800 260 500.
[16.02.2013] Jak to vypadá se spuštěním programu Nová zelená úsporám? (kategorie: Dotace, od: František Pražák)
Odpověď
Ministerstvo, ani jemu podřízené organizace, dosud zatím žádné závazné podmínky pro přidělení nové dotace na zateplení nezveřejnilo. Z dosud zveřejněných informací jsou známé jednotlivé „hladiny“ dotací – viz. podrobnější informace zde na Zatepleni.com pod záložkou „Dotace na zateplení“..
[06.12.2012] Víte něco o programu Nová zelená úsporám (kategorie: Dotace, od: Jan Volejník)
Odpověď
Ano, více informací o novém dotačním programu s prozatímním názvem Nová zelená úsporám naleznete v článku zveřejněném na Zatepleni.com. Klikněte výše na záložku „Dotace na zateplení“ kde jsou požadované informace uvedeny v článku: „Spuštěn program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM - nový program NENÍ TAK VÝHODNÝ“.
[10.11.2012] Co je nového v programu Zelená úsporám? (kategorie: Dotace, od: Klára Ziková)
Odpověď
Během letošního roku bylo dosud (listopad 2012) proplaceno více jak 20.000 žádostí v objemu přibližně 7,5 miliardy Kč. Program Zelená úsporám JE ale stále POZASTAVEN co se týká přijímaní nových žádostí. Úředníci nepřijímají NOVÉ žádosti, POUZE proplácejí STARÉ žádosti – podané do 31.10.2010!
[30.08.2012] Prosím Vás o odpověď zda je šance dostat dotaci na již provedené níže uvedené práce. Jsme společenství vlastníků.Jedná se o malou bytovku (4 x 3+1 a 2x garzonka).Vyměnili jsme okna,zateplili půdu,sklep a máme zateplení celého domu.Od všech tě (kategorie: Dotace, od: Lada Hejnalová)
Odpověď
Stále platí to, bohužel, co je uvedeno v odpovědi na dotaz z 02.02.2012, tzn. že dotace jsou stále pozastaveny.
[25.05.2012] Dotace programu Zelená úsporám je půjčka nebo nevratný dar? (kategorie: Dotace, od: David)
Odpověď
Dotace programu Zelená úsporám není půjčka. Jedná se o finanční podporu, přičemž je důležité upozornit, že tato podpora resp. dotace není nároková dávka – není na ni právní nárok. Dotace je nevratná za předpokladu, že žadatel o dotaci splnil všechny podmínky programu Zelená úsporám.
[29.04.2012] Kde mohu najít adresy a kontakty na Krajská pracoviště Státního fondu životního prostředí? (kategorie: Dotace, od: Jaroslav)
Odpověď
Kontaktní informace naleznete na našem webu www.zatepleni.com pod záložkou Dotace na zateplení klikněte v třetím odstavci na příslušný kraj a dostanete se přímo na seznam kontaktů Státního fondu životního prostředí České republiky Vámi požadovaného kraje.
[02.02.2012] Je možné žádat o dotace nebo není? Pochopil jsem, že je akce Zelená úsporám pozastavená, ale z diskuzí a informací na netu to vypadá, že lze žádat dál. Můžete mi na toto odpovědět? (kategorie: Dotace, od: Mirek)
Odpověď
V současné době nelze podávat žádosti. Program Zelená úsporám je i nadále pozastaven. Ministerstvo životního prostředí informovalo, že provádí finanční analýzu programu Zelená úsporám. Na základě výsledku této analýzy pak má být údajně rozhodnuto, jestli bude program Zelená úsporám obnoven nebo uzavřen. Podle Zatepleni.com bude program Zelená úsporám uzavřen. Svědčí tomu i postup Ministerstva životního prostředí, které již několik let provádí tzv. analýzu programu. Ve skutečnosti ale, podle Zatepleni.com, ministerstvo hledá jen zástupné důvody pro ukončení programu a spoléhá na to, že čím více času od přerušení datačního programu uběhne, tím více lidí na to zapomene. Příjem žádostí byl pozastaven ke dni 29.10.2010 a do současné doby nebyl obnoven.
[15.06.2011] Kedy bude program zelena usporam znova otvoreny? (kategorie: Dotace, od: gabriela gaborova)
Odpověď
V dřívějších parametrech program Zelená úsporám pravděpodobně nebude otevřen ani za 10 let. Je možné, že dotace na zateplení budou v budoucnu poskytovány v meších částkách, než-li tomu bylo do loňského roku.
[18.03.2011] Máte nějaké nové informace o tom, kdy bude program Zelená úsporám obnoven? (kategorie: Dotace, od: Tomáš Hryzna)
Odpověď
Státní fond životního prostředí ČR, který má ve své kompetenci dotace v programu Zelená úsporám, do současné doby neposkytl žádné nové informace o obnovení programu. Pouze odkazuje na dřívější vyjádření, kde sděluje toto: vzhledem ke stále probíhající kontrole žádostí nebude program otevřen 1. února.. Je tedy zřejmé, že se termín prozatím posouvá na neurčito. Podle neoficiálních informací chybí na vyplacení dosud přijatých žádostí o dotace až 9 miliard Kč. Server Zatepleni.com odhaduje obnovení programu nejdříve v roce 2012 s tím, že podmínky pro přidělení dotace budou přísnější.
[02.02.2011] Dobrý den, jsme sdružení vlastníků bytových jednotek. Náš dům byl postaven v roce 2006. Máme nárok na dotaci, když prokážeme, že je dům zateplen? Děkuji Vám. (kategorie: Dotace, od: Vilém Pokorný)
Odpověď
Pokud jste nepodali žádost o dotaci do 31.10.2010, tak nárok nemáte. V současné době je dotační program pozastaven. Pokud bude program obnoven (?), s největší pravděpodobností budou platit již jiné podmínky pro přidělení dotace.
[21.01.2011] Prosím poradit,potřebuji kontakt na nějakou právní poradnu,která mi poradí nebo pokud můžete,poraďte vy..Jde o to, že projektant požaduje uhrazení částky za část vypracovaného projektu k progr.zelená úsporám,avšak byl pozastaven. (kategorie: Dotace, od: Jarmila Nováková)
Odpověď
Tento Váš dotaz směřujte spíše právníkovi. Právními spory vzniklými ze smluvních vztahů mezi žadateli o dotace a projektanty se poradna Zatepleni.com nezabývá. Podle našich zkušeností je vždy nejlepší vyřešit spory dohodou. Popř. se obraťte na právníka v místě Vašeho bydliště. Právní poradny jsou i na internetu. Jsou ale většinou zpoplatněné. Právní poradny na internetu můžete vyhledat pomocí Google.cz
[21.12.2010] Prosím, abyste zodpověděli otázku do kdy je možné požádat o dotaci zelená úsporám 2011 (jedná se o zateplení panelového bytu). Děkuji předem a přeji příjemný den Marta Černohorská, Louny (kategorie: Dotace, od: Marta Černohorská)
Odpověď
Program Zelená úsporám je pozastaven a v současné době není znám termín kdy bude obnoven. Původně měl být program Zelená úsporám obnoven v únoru 2011, ale podle náměstkyně Rút Bízkové tento termín již neplatí.
[29.10.2010] Proč program Zelená úsporám skončil? (kategorie: Dotace, od: Prokešová)
Odpověď
Bohužel, k dnešnímu dni bylo přerušeno přijímání žádostí v programu Zelená úsporám. Nutno říci, že nekorektně, bez jakéhokoliv upozornění. Vždy bylo ze strany SFŽP deklarováno, že program Zelená úsporám poběží do konce roku 2012. SFŽP sice tvrdí, že se jedná o dočasné opatření, protože je potřeba vyhodnotit a zpracovat všechny podané žádosti a potom bude program znovu pokračovat od 1. února 2011, ale je otázkou, zda-li podmínky pro získání dotace budou i potom tak výhodné jako byly do doposud.
[04.10.2010] Pěkný den! Máme nárok na dotaci, chceme-li u rod. domku měnit pouze stará dřevěná okna, aniž bychom dům ještě jinak zateplovali? Děkuji. (kategorie: Dotace, od: Ivana Joudová)
Odpověď
Pokud výměnou oken dojde k úspoře energie alespoň o 20 %, tak ano. Podrobnější informace o podmínkách v programu Zelená úsporám a výši dotace jsou uvedeny zde na webu http://www.zatepleni.com/ na úvodní straně v článku Nové podmínky pro získání dotace na zateplení.
[29.09.2010] Budu moci žádat znovu, když jednou neuspěji? (kategorie: Dotace, od: Petr Bendel)
Odpověď
Ano.
[30.08.2010] Je třeba si archivovat doklady o zaplacení týkající se projektu? (kategorie: Dotace, od: Denisa Smutná)
Odpověď
Ano, jsou nezbytné pro doložení realizace projektu, případně při kontrole.
[23.07.2010] Jak je definována novostavba? (kategorie: Dotace, od: Patrik Douchovský)
Odpověď
Termínem novostavba se pro účely programu Zelená úsporám rozumí stavba zkolaudovaná po 1. dubnu 2009.
[24.06.2010] Máme na našem domku původní okna stará 40 let, která jsou ale ve velmi dobrém udržovaném stavu. Máme nárok na dotaci, když bychom chtěli vyměnit jen zasklení? (kategorie: Dotace, od: Josef Chmel)
Odpověď
Ne. Samotné zasklení není uznatelným nákladem pro získání podpory.
[13.04.2010] Do kdy můžu podat žádost o dotaci na zateplení? (kategorie: Dotace, od: Jana Stará)
Odpověď
V programu Zelená úsporám je možné žádat o podporu do 31.12.2012, přičemž rozhodující je datum podání žádosti.
 1    2